Flux-stiri

Un tablou pe jumătate distrus s-a vândut la licitaţie cu 22 de milioane de euro

Bansky a strâns o întreagă avere pe urma unei picturi.Bansky a strâns o întreagă avere pe urma unei picturi.

  • În 2018, opera lui Banksy, valorificată la 1,3 milioane de euro, s-a deteriorat imediat după licitație.
  • Joi, opera distrusă a lui Banksy s-a licitat pentru 22 de milioane de euro.
  • Banksy a strâns o întreagă avere pe urma unei picturi.

Un tablou al lui Banksy pe jumătate distrus s-a vândut la licitaţie cu 22 de milioane de euro. În 2018, opera s-a deteriorat la câteva secunde după ce a fost licitată. Atunci era cunoscută sub numele de „Fata cu Balonul”, valorând 1,3 milioane de euro.

„Dragostea aruncată la coş”, lucrarea artistului englez Banksy care s-a deteriorat după ce a fost vândută, a fost licitată pentru 22 de milioane de euro.

Licitaţia a avut loc în după-amiaza zilei de joi, 14 octombrie, la Sotheby’s din Londra, folosită şi pentru prima vânzare. Lucrarea artistului englez a fost estimată între 5 şi 7 milioane de euro.

În 2018, când era cunoscută sub numele de „Fata cu Balon”, a fost vândută cu 1,3 milioane de euro. La câteva secunde după ce a fost vândută, pânza pe jumătate s-a autodistrus cu un mecanism aflat în cadru. Ce a ieşit a valorat acum o avere.

The post Un tablou pe jumătate distrus s-a vândut la licitaţie cu 22 de milioane de euro appeared first on Aleph News.

potrivit alephnews




Împotriva articolelor redacției noastre, persoanele nemulțumite pot formula Contestație în termen de 10 zile de la publicarea articolului, la judecătoria Orășenească nr. 1 München Bayern Deutschland, in conformitate cu Legea federală Germană. Considerăm că nu se pot formula acțiuni la instanțele din România deoarece nici o persoană care activează în trustul nostru nu poate fi extrasă de sub jurisdicția federală germană. Considerăm că redacția noastră nu răspunde în fața autorităților din România ci doar celor federale sau civile germane. deoarece legea română nu are efecte de extraneitate asupra redacției chiar dacă subiectul știrilor face obiectul unor evenimente sau persoane din România și sunt scrise în limba română. Limba română nu este izvor de extraneitate a legii.

(Visited 10 times, 1 visits today)
Vidjean Mihai
Vidjean Mihai
Mihai Vidjean - autor articole Absolvent Comunicare si Jurnalism, profesor „Științe și metode de investigare jurnalistică office@ziardestiri.ro
https://ziardestiri.ro/

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *