Flux-stiri

Tot mai mulți adolescenți suferă de miopie după pandemie. 10% dintre români n-au fost niciodată la un consult oftalmologic

Miopia afectează aproximativ o treime din adolescenții de peste tot. Pandemia e unul dintre motivele pentru care suferim de miopie. Miopia în rândul copiilor s-a triplat în ultimii 30 de ani. Pandemia i-a ținut pe copii departe de parcuri și i-a închis în casă – iar consecințele încep să iasă la iveală abia acum. Lockdown-ul […]