stiinta

Medic veterinar condamnat la închisoare pentru abuz sexual asupra câinilor

Un medic veterinar din Florida a fost condamnat la peste 21 de ani de închisoare pentru abuzul sexual al câinilor, postare de videoclipuri cu conţinut interzis în mediul online şi colectare de pornografie infantilă.

Procurorii spun că Prentiss K. Madden, de 40 de ani, al cărui cabinet se afla în Aventura, Florida, a produs videoclipuri despre el însuşi făcând sex cu câini şi le-a distribuit pe chat-uri.

Anchetatorii afirmă că veterinarul a primit şi numeroase imagini de pornografie infantilă, le-a arhivat în telefonul său mobil şi a vorbit despre ele în mediul online.

Avocaţii medicului au cerut o sentinţă mai uşoară

Madden a pledat vinovat de pornografie infantilă şi tortura animalelor, inclusiv abuzuri sexuale, potrivit Mediafax.

Avocaţii săi au cerut o sentinţă mai uşoară, pe baza afirmaţiilor lui Madden că a suferit de probleme psihice ca urmare a abuzului de către părinţi şi de către un prieten, în copilărie.

Articolul Medic veterinar condamnat la închisoare pentru abuz sexual asupra câinilor apare prima dată în Descopera.

Această știre a fost preluată de pe portalul amintit
Această informație preluată de pe portalul mai sus amintit, nu reprezintă o informație oficială a unei autorități, însă în latura de știre prezintă o informație veridică. potrivit legii 8/1996 știrile pot fi preluate chiar de la un portal la altul, nefiind opere sau lucrări ce necesită drept de autor, însă din spirit deontologic oferim sursa acestora.

Leontiuc Marius – senior editor




Împotriva articolelor redacției noastre, persoanele nemulțumite pot formula Contestație în termen de 10 zile de la publicarea articolului, la judecătoria Orășenească nr. 1 München Bayern Deutschland, in conformitate cu Legea federală Germană. Considerăm că nu se pot formula acțiuni la instanțele din România deoarece nici o persoană care activează în trustul nostru nu poate fi extrasă de sub jurisdicția federală germană. Considerăm că redacția noastră nu răspunde în fața autorităților din România ci doar celor federale sau civile germane. deoarece legea română nu are efecte de extraneitate asupra redacției chiar dacă subiectul știrilor face obiectul unor evenimente sau persoane din România și sunt scrise în limba română. Limba română nu este izvor de extraneitate a legii.

(Visited 18 times, 1 visits today)
Avatar
Marius Leontiuc
absolvent WEB DESIGN Academia Britanică de Comunicare Iasi - absolvent COMUNICARE IN AFACERI Academia Britanica de Afaceri si Comunicare -absolvent JURNALISM EDITORIAL - London School University - 2019 inscris la echivalare diploma la Universitatea Politehnica Timisoara - absolvent studii de Drept Universitatea Europeană Drăgan, cursuri in Drept la Universitatea de Vest Timisoara, absolvent studii de proiectare, pastor coordonator in Biserica Protestanta Evanghelica, Android Developer pe Google Play și plugin developer la Oxwall, creator de teme Wordpress și Oxwall, operator Wordpress, Drupal, Oxwall, Osclass, Moodle, tehnologii HTML și PHP
http://www.leontiucmarius.wordpress.com/cv

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *