Eventuala escaladare a conflictului din Ucraina ar avea consecinţe economice „devastatoare”, din cauza sancţiunilor internaţionale impuse Rusiei, avertizează Fondul Monetar Internaţional (FMI).
„Sancţiunile impuse Rusiei vor avea un impact substanţial asupra economiei mondiale şi a pieţelor financiare, cu efecte colaterale asupra altor ţări”, anunţă Fondul Monetar Internaţional, conform cotidianului Le Monde.
Numeroase ţări au impus sancţiuni masive asupra Rusiei
„Escaladarea conflictului şi a sancţiunilor ar avea consecinţe devastatoare”, atrage atenţia Fondul Monetar Internaţional.
Statele Unite, Uniunea Europeană, Grupul G7 şi numeroase ţări au impus sancţiuni masive asupra Rusiei din cauza intervenţiei militare în Ucraina.
Articolul Escaladarea conflictului din Ucraina şi sancţiunile asupra Rusiei pot avea efecte „devastatoare” apare prima dată în Descopera.
Această știre a fost preluată de pe portalul amintit
Această informație preluată de pe portalul mai sus amintit, nu reprezintă o informație oficială a unei autorități, însă în latura de știre prezintă o informație veridică. potrivit legii 8/1996 știrile pot fi preluate chiar de la un portal la altul, nefiind opere sau lucrări ce necesită drept de autor, însă din spirit deontologic oferim sursa acestora.
Leontiuc Marius – senior editor
Împotriva articolelor redacției noastre, persoanele nemulțumite pot formula Contestație în termen de 10 zile de la publicarea articolului, la judecătoria Orășenească nr. 1 München Bayern Deutschland, in conformitate cu Legea federală Germană. Considerăm că nu se pot formula acțiuni la instanțele din România deoarece nici o persoană care activează în trustul nostru nu poate fi extrasă de sub jurisdicția federală germană. Considerăm că redacția noastră nu răspunde în fața autorităților din România ci doar celor federale sau civile germane. deoarece legea română nu are efecte de extraneitate asupra redacției chiar dacă subiectul știrilor face obiectul unor evenimente sau persoane din România și sunt scrise în limba română. Limba română nu este izvor de extraneitate a legii.
