Flux-stiri

Empire State Building va străluci în această noapte pentru Jubileul Reginei Elisabeta

  • Un model al Empire State Building a fost colorat simbolic cu ocazia Jubileului de Platină.
  • Clădirea din New York va fi aprinsă în culorile violet și auriu sâmbătă noapte.
  • Regina Elisabeta, în vârstă de 96 de ani, sărbătorește 70 de ani ca șef de stat.

Toată lumea privește în aceste zile către Marea Britanie pentru Jubileul de Platină al reginei. Chiar și la New York, acolo unde Empire State Building se luminează în semn de sărbătoare.

Momentan, a fost vorba doar despre o machetă. Însă în această noapte, tot orașul va putea să vadă
Empire State Building în culorile violet-auriu. Cea mai mare clădire din lume în perioada 1931 – 1972
va arăta astfel respectul pentru Regina Elisabeta a doua.

Emma Wade-Smith, Consul britanic la New York, spune: ,,Ceea ce este incredibil este că din toată America a venit această dovadă de iubire și respect și admirație față de Regină. Și cred că, în parte, este datorită faptului că a avut o viață extraordinară pe tron. A dedicat 70 de ani și întreaga viața, practic, pentru a-i servi pe oamenii din Marea Britanie și din împrejurimi și Commonwealth. Și este admirată și respectată pentru asta, dar și pentru sprijinul pe care l-a acordat pentru sute de asociații caritabile și organizații din întreaga lume” .

Regina Elisabeta, în vârstă de 96 de ani, sărbătorește 70 de ani ca șef de stat. Ea a fost pe tronul britanic mult timp decât oricare dintre predecesorii ei în 1.000 de ani.

A devenit regina Regatului Unit și a altor peste 12 țări, inclusiv Canada, Australia și Noua Zeelandă, la moartea tatălui ei, George al VI-lea, în februarie 1952.

The post Empire State Building va străluci în această noapte pentru Jubileul Reginei Elisabeta appeared first on Aleph News.

potrivit alephnews




Împotriva articolelor redacției noastre, persoanele nemulțumite pot formula Contestație în termen de 10 zile de la publicarea articolului, la judecătoria Orășenească nr. 1 München Bayern Deutschland, in conformitate cu Legea federală Germană. Considerăm că nu se pot formula acțiuni la instanțele din România deoarece nici o persoană care activează în trustul nostru nu poate fi extrasă de sub jurisdicția federală germană. Considerăm că redacția noastră nu răspunde în fața autorităților din România ci doar celor federale sau civile germane. deoarece legea română nu are efecte de extraneitate asupra redacției chiar dacă subiectul știrilor face obiectul unor evenimente sau persoane din România și sunt scrise în limba română. Limba română nu este izvor de extraneitate a legii.

(Visited 11 times, 1 visits today)
Vidjean Mihai
Vidjean Mihai
Mihai Vidjean - autor articole Absolvent Comunicare si Jurnalism, profesor „Științe și metode de investigare jurnalistică office@ziardestiri.ro
https://ziardestiri.ro/

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *