Flux-stiri

Cele 12 lucruri pe care ar trebui să le știi despre partenerul tău, după 6 luni de relație

  • Terapeutul de cuplu Jeff Guenther, din Portland, Oregon, a devenit viral pe TikTok.
  • Jeff Guenther a dezvăluit care sunt cele 12 lucruri pe care oamenii ar trebui să le știe despre partener după șase luni de relație.

Terapeutul de cuplu Jeff Guenther a dezvăluit cele 12 lucruri „de bază“ pe care ar trebui să le știi despre partenerul tău după șase luni de relație.

Jeff Guenther, din Portland, Oregon, a distribuit pe TikTok un video cu întrebările ale căror răspunsuri ar trebui să le știi despre partenerul tău. Clipul a fost apreciat de peste 1,3 milioane de ori pe platformă.

El consideră, printre altele, că este important să știi modul în care partenerul tău definește succesul.  Totuși, te liniștește: „Dacă nu știi aceste lucruri, nu te speria, discută cu partenerul despre asta. În calitate de consilier de cuplu, consider că acestea sunt elemente de bază importante pe care să vă construiți o relație solidă“.   

Cele 12 întrebări despre partenerul tău la care ar trebui să poți răspunde

  • Ce îl face să râdă sau să plângă?
  • De ce este pasionat?
  • Cum le-a fost afectată copilăria din cauza familiei?
  • Ce îl enervează?
  • Pe ce bază face alegeri în viață?
  • Ce momente îl definesc?
  • Care este cel mai important lucru pentru el?
  • Cum ar defini el succesul?
  • De ce fel de sprijin are nevoie atunci când este stresat sau trist?
  • Ce îl face pe partener să fie mândru de el?
  • Ce îl înveselește?
  • Cum își reîncarcă bateriile emoționale?
@therapyjeff

12 things you should already know about your partner 6 months into a relationship. ##therapy ##relationshiptips ##love ##dating ##relationshipadvice

♬ original sound – TherapyJeff

The post Cele 12 lucruri pe care ar trebui să le știi despre partenerul tău, după 6 luni de relație appeared first on Aleph News.

potrivit alephnews




Împotriva articolelor redacției noastre, persoanele nemulțumite pot formula Contestație în termen de 10 zile de la publicarea articolului, la judecătoria Orășenească nr. 1 München Bayern Deutschland, in conformitate cu Legea federală Germană. Considerăm că nu se pot formula acțiuni la instanțele din România deoarece nici o persoană care activează în trustul nostru nu poate fi extrasă de sub jurisdicția federală germană. Considerăm că redacția noastră nu răspunde în fața autorităților din România ci doar celor federale sau civile germane. deoarece legea română nu are efecte de extraneitate asupra redacției chiar dacă subiectul știrilor face obiectul unor evenimente sau persoane din România și sunt scrise în limba română. Limba română nu este izvor de extraneitate a legii.

(Visited 17 times, 1 visits today)
Vidjean Mihai
Vidjean Mihai
Mihai Vidjean - autor articole Absolvent Comunicare si Jurnalism, profesor „Științe și metode de investigare jurnalistică office@ziardestiri.ro
https://ziardestiri.ro/

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *