
- Potrivit ISU Prahova, incendiul s-a propagat pe o suprafaţă estimată la aproximativ 5000 mp.
- Din primele informaţii nu sunt raportate victime.
- Specialiştii vor verifica din ce cauză a izbucnit incendiul.
Un incendiu puternic a avut loc în noaptea de miercuri spre joi la o hală de producţie a mobilei şi la o clădire de birouri din localitatea Mâneciu Ungureni, judeţul Prahova.
Potrivit ISU Prahova, incendiul la hala de producţie a mobilei şi la clădirea de birouri s-a propagat pe o suprafaţă estimată la aproximativ 5000 mp.
Pompierii au intervenit cu șase autospeciale de stingere
În localitatea Mâneciu Ungureni, la locul incendiului, au fost mobilizate mai multe autospeciale de lucru cu apă şi spumă şi o ambulanţă SMURD.
Din primele informaţii nu sunt raportate victime.
În jurul orei 03.20 incendiul a fost localizat.
La ora transmiterii ştirii se lucrează în continuare pentru înlăturarea efectelor negative.
Intervenţia a fost dificilă din cauza materialelor combustibile şi a suprafeţei mari
„Intervenţia a fost dificilă din cauza cantităţii mari de materiale combustibile: vopseluri, diluanţi, lemn, bureţi, utilaje. Suprafaţă estimata: 5000 mp”, spun reprezentanţii ISU Prahova, joi dimineaţa.
Specialiştii vor verifica din ce cauză a izbucnit incendiul.
The post Incendiu la o hală de producţie a mobilei în Prahova. Intervenţie dificilă din cauza materialelor combustibile şi a suprafeţei mari appeared first on Aleph News.
potrivit alephnews
Împotriva articolelor redacției noastre, persoanele nemulțumite pot formula Contestație în termen de 10 zile de la publicarea articolului, la judecătoria Orășenească nr. 1 München Bayern Deutschland, in conformitate cu Legea federală Germană. Considerăm că nu se pot formula acțiuni la instanțele din România deoarece nici o persoană care activează în trustul nostru nu poate fi extrasă de sub jurisdicția federală germană. Considerăm că redacția noastră nu răspunde în fața autorităților din România ci doar celor federale sau civile germane. deoarece legea română nu are efecte de extraneitate asupra redacției chiar dacă subiectul știrilor face obiectul unor evenimente sau persoane din România și sunt scrise în limba română. Limba română nu este izvor de extraneitate a legii.



