Flux-stiri

La o săptămână de carantină la Timișoara, rata de infectare cu noul coronavirus este în creștere

În Timișoara, rata de infectare cu coronavirus crește duminică, 14 martie, ajungând la 7,48. La fel și la nivelul județului, unde este 5,49. Sunt 43 de localități cu rata peste pragul de 3 la mia de locuitori.Crește rata și în județ: la 5,49 de la 5,17. Sunt 433 de cazuri noi de infectări raportate în […]