Stiri din Austria

Ungaria a depășit Austria, a realizat 1600 de km de piste de biciclete, pe locul al treilea în Europa

Guvernul a investit în ultimii ani energie şi sume considerabile în construcţia de piste de biciclete, până acum în Ungaria au fost realizaţi 1600 km – a declarat ministrul inovaţiei şi tehnologiei, László Palkovics, scrie presa maghiară.

La predarea festivă a pistei de biciclete de peste 6 km care leagă comuna de oraşul Nyírbátor, ministrul a afirmat că Ungaria este pe locul al treilea pe lista naţiunilor cicliste din Europa, după Olanda şi Danemarca, datorită faptului că guvernul asigură infrastructura şi condiţiile necesare.

Vecinele Austriei, Ungaria și Cehia, au intrat în ZONA ROȘIE. Iată lista completă!

Palkovics a precizat că întreţinerea pistelor este tot atât de importantă ca construirea lor, deoarece numai aşa pot fi create condiţiile corespunzătoare şi siguranţa necesară deplasării pe bicicletă pe pistele construite.

Ministrul a spus: o altă sarcină importantă a guvernului este sprijinirea ciclismului, în acest scop va contribui cu un miliard de forinţi (2,77 milioane de euro) la achiziţionarea de biciclete electrice.

Datorită reuşitei acestui program, solicitanţii au putut cumpăra în total 6000 de biciclete electrice – a adăugat ministrul.

The post Ungaria a depășit Austria, a realizat 1600 de km de piste de biciclete, pe locul al treilea în Europa appeared first on Ziarul Romanesc Austria.

Sursa acestui editorial informativ în știri, este ziarulromanesc.at, știre pe care o preluăm.




Împotriva articolelor redacției noastre, persoanele nemulțumite pot formula Contestație în termen de 10 zile de la publicarea articolului, la judecătoria Orășenească nr. 1 München Bayern Deutschland, in conformitate cu Legea federală Germană. Considerăm că nu se pot formula acțiuni la instanțele din România deoarece nici o persoană care activează în trustul nostru nu poate fi extrasă de sub jurisdicția federală germană. Considerăm că redacția noastră nu răspunde în fața autorităților din România ci doar celor federale sau civile germane. deoarece legea română nu are efecte de extraneitate asupra redacției chiar dacă subiectul știrilor face obiectul unor evenimente sau persoane din România și sunt scrise în limba română. Limba română nu este izvor de extraneitate a legii.

(Visited 14 times, 1 visits today)
Avatar
Marius Leontiuc
absolvent WEB DESIGN Academia Britanică de Comunicare Iasi - absolvent COMUNICARE IN AFACERI Academia Britanica de Afaceri si Comunicare -absolvent JURNALISM EDITORIAL - London School University - 2019 inscris la echivalare diploma la Universitatea Politehnica Timisoara - absolvent studii de Drept Universitatea Europeană Drăgan, cursuri in Drept la Universitatea de Vest Timisoara, absolvent studii de proiectare, pastor coordonator in Biserica Protestanta Evanghelica, Android Developer pe Google Play și plugin developer la Oxwall, creator de teme Wordpress și Oxwall, operator Wordpress, Drupal, Oxwall, Osclass, Moodle, tehnologii HTML și PHP
http://www.leontiucmarius.wordpress.com/cv

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *