Stiri din Austria

Ungaria, avion austriac a intrat în spaţiul aerian interzis al centralei nucleare de la Paks

Ungaria, un avion austriac de mici dimensiuni a intrat, vineri, în spaţiul aerian interzis, de trei kilometri, al centralei nucleare de la Paks. Anunțul l-a dat Antal Kovács, Directorul de comunicaţii al centralei nucleare, într-un comunicat remis agenţiei ungare de presă MTI.

Antal Kovács a declarat că avioanele de vânătoare ale Armatei Ungare au escortat avionul de dimensiuni mici până la Szeged.

Ungaria a adus miercuri combustibil nuclear din Rusia. ”Aprovizionarea cu energie este în siguranţă”

Ungaria, avion austriac a intrat în spaţiul aerian interzis

Anterior, Ministerul Ungar al Apărării a anunţat, într-un comunicat, că avioanele de vânătoare au decolat în jurul orei 17.

Alarma s-a dat deoarece un avion de mici dimensiuni, din Austria, model Piston, nu a stabilit legătură radio cu controlul aerian civil din Ungaria.

Aeronavele Gripen (foto) asigură paza spaţiului aerian din Ungaria. Ele au identificat avionul și pilotul acestuia iar cei de la controlul traficului aerian au reuşit să stabilească legătura prin radio.

Avionul de mici dimensiuni a fost escortat la Szeged. Avioanele de vânătoare s-au întors la baza aeriană de la Kecskemét.

Ungaria a adus miercuri combustibil nuclear la Paks

Centrala nucleară de la Paks asigură 49,6% din producţia de energie electrică a Ungariei. Și peste o treime din consumul de electricitate al Ungariei.

Cel mai recent transport a sosit miercurea trecută, dimineaţa, în oraşul Pápa. Pe cale aeriană, pe ruta Belarus-Polonia-Slovacia, după ce au fost obţinute aprobările tuturor autorităţilor implicate

The post Ungaria, avion austriac a intrat în spaţiul aerian interzis al centralei nucleare de la Paks appeared first on Ziarul Romanesc Austria.

Sursa acestui editorial informativ în știri, este ziarulromanesc.at, știre pe care o preluăm.




Împotriva articolelor redacției noastre, persoanele nemulțumite pot formula Contestație în termen de 10 zile de la publicarea articolului, la judecătoria Orășenească nr. 1 München Bayern Deutschland, in conformitate cu Legea federală Germană. Considerăm că nu se pot formula acțiuni la instanțele din România deoarece nici o persoană care activează în trustul nostru nu poate fi extrasă de sub jurisdicția federală germană. Considerăm că redacția noastră nu răspunde în fața autorităților din România ci doar celor federale sau civile germane. deoarece legea română nu are efecte de extraneitate asupra redacției chiar dacă subiectul știrilor face obiectul unor evenimente sau persoane din România și sunt scrise în limba română. Limba română nu este izvor de extraneitate a legii.

(Visited 16 times, 1 visits today)
Avatar
Marius Leontiuc
absolvent WEB DESIGN Academia Britanică de Comunicare Iasi - absolvent COMUNICARE IN AFACERI Academia Britanica de Afaceri si Comunicare -absolvent JURNALISM EDITORIAL - London School University - 2019 inscris la echivalare diploma la Universitatea Politehnica Timisoara - absolvent studii de Drept Universitatea Europeană Drăgan, cursuri in Drept la Universitatea de Vest Timisoara, absolvent studii de proiectare, pastor coordonator in Biserica Protestanta Evanghelica, Android Developer pe Google Play și plugin developer la Oxwall, creator de teme Wordpress și Oxwall, operator Wordpress, Drupal, Oxwall, Osclass, Moodle, tehnologii HTML și PHP
http://www.leontiucmarius.wordpress.com/cv

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *