Flux-stiri

United Airlines raportează al cincilea incident de zbor într-o săptămână. Un avion s-a întors pe pista de decolare din cauza unei „probleme de întreținere”

  • Un zbor al United Airlines de la Sydney către San Francisco a fost întors din cauza unei probleme de întreținere, fiind cel de-al cincilea incident al companiei în șapte zile.
  • Aeronava Boeing 777-300, cu 183 de pasageri și echipaj, a aterizat în siguranță la Sydney, iar pasagerilor li s-au asigurat cazare peste noapte și noi rezervări către San Francisco.
  • Incidentele recente, printre care un incendiu al unui motor și pierderea unui cauciuc, aduc mai multe critici asupra United Airlines și pun sub monitorizare intensă și compania producătoare de avioane, Boeing.

Un zbor al United Airlines a fost nevoit să se întoarcă la Sydney după doar două ore de la începerea călătoriei de aproape 14 ore către San Francisco, în cel de-al cincilea incident de zbor al companiei aeriene în șapte zile, scrie CNN.

Aeronava Boeing 777-300, care transporta 183 de pasageri și echipaj, a fost redirecționată din cauza unei „probleme de întreținere”, potrivit unui comunicat al United Airlines.

„Avionul a aterizat în siguranță, iar pasagerii au coborât normal la poartă. Am asigurat cazare peste noapte pentru pasageri și le-am făcut o nouă rezervare pentru San Francisco”, a adăugat compania aeriană.

Incidentul de luni de pe zborul 830 al United este cel mai recent dintr-o serie de incidente care au afectat compania aeriană americană în ultimele zile.

Săptămâna trecută, un motor care a ingerat folie cu bule a luat foc în timpul zborului, în timp ce un alt zbor a pierdut un cauciuc după decolare , joi.

Vineri, o aeronavă United Airlines a derapat de pe pistă într-o zonă cu iarbă, iar într-un alt incident, un zbor de la San Francisco către Mexico City a fost deviat către Los Angeles după o problemă la sistemul hidraulic al avionului, a anunțat compania aeriană.

Constructorul american de avioane Boeing se află, de asemenea, sub o monitorizare intensă în urma unei serii de probleme de calitate și siguranță.

Citește și

The post United Airlines raportează al cincilea incident de zbor într-o săptămână. Un avion s-a întors pe pista de decolare din cauza unei „probleme de întreținere” appeared first on Aleph News.

potrivit alephnews

Acest material este publicat de alephnews.ro distribuit prin mecanismul RSS. Potrivit Legii nr. 8/1996 informațiile de presă nu sunt opere cu drept de autor și nu poartă drepturi de autor.
Salt la sursă
știrea a fost scrisă pe alephnews.ro de jurnalistul Diana Zlătescu




Împotriva articolelor redacției noastre, persoanele nemulțumite pot formula Contestație în termen de 10 zile de la publicarea articolului, la judecătoria Orășenească nr. 1 München Bayern Deutschland, in conformitate cu Legea federală Germană. Considerăm că nu se pot formula acțiuni la instanțele din România deoarece nici o persoană care activează în trustul nostru nu poate fi extrasă de sub jurisdicția federală germană. Considerăm că redacția noastră nu răspunde în fața autorităților din România ci doar celor federale sau civile germane. deoarece legea română nu are efecte de extraneitate asupra redacției chiar dacă subiectul știrilor face obiectul unor evenimente sau persoane din România și sunt scrise în limba română. Limba română nu este izvor de extraneitate a legii.

(Visited 21 times, 1 visits today)
Vidjean Mihai
Vidjean Mihai
Mihai Vidjean - autor articole Absolvent Comunicare si Jurnalism, profesor „Științe și metode de investigare jurnalistică office@ziardestiri.ro
https://ziardestiri.ro/

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *