Șeful FPÖ, Herbert Kickl, se așteaptă la un al patrulea val de coronavirus, dramatic. Vinovatul pentru această situație, spune el, nu este rata scăzută de vaccinare, ci guvernul, scrie heute.at.
De aceea, Partidul Libertății va depune o moțiune de cenzură și va deschide un proces împotriva ministrului Sănătății Wolfgang Mückstein (Verzii).
În plus, președintele FPÖ a anunțat că partidul său ar dori să iasă din nou în stradă și intenționează să depună o plângere la Oficiul Federal pentru Siguranța Sănătății. Motiv: induși în eroare de campania de vaccinare în curs.
Kickl vede oamenii vaccinați ca pe o problemă
În orice caz, președintele FPÖ este convins că vaccinarea nu este calea de ieșire din criză pentru că nu este suficient de bună și nu funcționează suficient de mult.
Din acest motiv, acum există o răspândire rapidă a coronavirusului în rândul persoanelor vaccinate, iar decesele cauzate de daunele de vaccinare sunt, de asemenea, în creștere, potrivit Kickl.
În plus, șeful FPÖ se așteaptă la probleme majore în sistemul de sănătate de la un al patrulea val, întrucât în opinia sa sunt prea puține paturi de terapie intensivă în Austria. Și aici dă vina pe guvern.
În schimb, Kickl vrea să se concentreze asupra medicamentelor care sunt „foarte eficiente” atunci când sunt luate la timp. Ca exemplu, a citat ivermectina folosită în medicina veterinară (conform studiilor ineficiente împotriva corona; notă). În plus, analize de anticorpi la populație ar fi o chestiune obligatorie pentru el.
Noi măsuri guvernamentale „contraproductive”
Președintele FPÖ a arătat o mare indignare față de noul plan pas cu pas al guvernului, care include un blocaj pentru persoanele nevaccinate.
Deși nu crede că această măsură va veni, dar dacă va veni, atunci pentru întreaga populație, Kickl este în continuare extrem de alarmat. ”Ceea ce se întâmplă aici este insuportabil din punct de vedere constituțional și moral, condamnabil și inutil din punct de vedere al politicii de sănătate, dacă nu chiar contraproductiv”.
The post Președintele FPÖ, Herbert Kickl, crede că vaccinarea nu este eficientă, cere invermectină pentru populație appeared first on Ziarul Romanesc Austria.
Sursa acestui editorial informativ în știri, este ziarulromanesc.at, știre pe care o preluăm.
Împotriva articolelor redacției noastre, persoanele nemulțumite pot formula Contestație în termen de 10 zile de la publicarea articolului, la judecătoria Orășenească nr. 1 München Bayern Deutschland, in conformitate cu Legea federală Germană. Considerăm că nu se pot formula acțiuni la instanțele din România deoarece nici o persoană care activează în trustul nostru nu poate fi extrasă de sub jurisdicția federală germană. Considerăm că redacția noastră nu răspunde în fața autorităților din România ci doar celor federale sau civile germane. deoarece legea română nu are efecte de extraneitate asupra redacției chiar dacă subiectul știrilor face obiectul unor evenimente sau persoane din România și sunt scrise în limba română. Limba română nu este izvor de extraneitate a legii.
