Stiri din Austria

Austria, lingou de aur găsit într-o canapea veche, cumpărată de la vechituri

Un bărbat din Neunkirchen, Austria Inferioară, a descoperit în canapea sa un lingou de aur în valoare de aproximativ 51.700 de euro. Bărbatul cumpărase canapeaua de la o piață de vechituri iar lingoul de aur era ascuns într-un sertar, anunță ORF.

După cumpărare, bărbatul din Neunkirchen a găsit lingoul de aur de un kilogram într-o cutie dintr-un sertar al noului său mobilier, a confirmat miercuri inspectorul șef Klaus Degen de la Comandamentul Poliției din Neunkirchen.

Austria, plata șomajului va fi ANULATĂ pentru cei care nu respectă regula 3G

Potrivit Münze Österreich AG, lingoul de aur – de miercuri – valorează în jur de 51.700 de euro. 

Cu toate acestea, găsitorul nu ar trebui să devină bogat, deoarece a cumpărat canapeaua de pe o piață de vechituri, la o licitație deschisă după moartea unei femei iar plata s-a făcut doar pentru mobilier, nu și ce se afla în el. 

Potrivit lui Degen, lingoul de aur a fost acum inclus în patrimoniu de către notar.

The post Austria, lingou de aur găsit într-o canapea veche, cumpărată de la vechituri appeared first on Ziarul Romanesc Austria.

Sursa acestui editorial informativ în știri, este ziarulromanesc.at, știre pe care o preluăm.




Împotriva articolelor redacției noastre, persoanele nemulțumite pot formula Contestație în termen de 10 zile de la publicarea articolului, la judecătoria Orășenească nr. 1 München Bayern Deutschland, in conformitate cu Legea federală Germană. Considerăm că nu se pot formula acțiuni la instanțele din România deoarece nici o persoană care activează în trustul nostru nu poate fi extrasă de sub jurisdicția federală germană. Considerăm că redacția noastră nu răspunde în fața autorităților din România ci doar celor federale sau civile germane. deoarece legea română nu are efecte de extraneitate asupra redacției chiar dacă subiectul știrilor face obiectul unor evenimente sau persoane din România și sunt scrise în limba română. Limba română nu este izvor de extraneitate a legii.

(Visited 24 times, 1 visits today)
Avatar
Marius Leontiuc
absolvent WEB DESIGN Academia Britanică de Comunicare Iasi - absolvent COMUNICARE IN AFACERI Academia Britanica de Afaceri si Comunicare -absolvent JURNALISM EDITORIAL - London School University - 2019 inscris la echivalare diploma la Universitatea Politehnica Timisoara - absolvent studii de Drept Universitatea Europeană Drăgan, cursuri in Drept la Universitatea de Vest Timisoara, absolvent studii de proiectare, pastor coordonator in Biserica Protestanta Evanghelica, Android Developer pe Google Play și plugin developer la Oxwall, creator de teme Wordpress și Oxwall, operator Wordpress, Drupal, Oxwall, Osclass, Moodle, tehnologii HTML și PHP
http://www.leontiucmarius.wordpress.com/cv

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *