
- În mai puțin de 1 an, Moderna a ajuns la un miliard de doze fabricate
- Compania americană intenționează să construiască o fabrică în Africa
- Papa Francisc a militat pentru un acces universal la rețeta vaccinului
Moderna nu vrea să dezvăluie rețeta pentru vaccinul anticovid. Directorii companiei au ajuns la concluzia că producția mărită a propriilor fabrici va crește rezervele mondiale de vaccin. Națiunile Unite au presat compania ca să împărtășească rețeta.
Noubar Afeyan, director Moderna, a spus că s-a luat în calcul dezvăluirea formulei vaccinului bazat pe tehnologie ARN. Însă s-a ajuns la concluzia că e mai sigur ca Moderna, care deja are experiență, să le fabrice.
Noubar Afeyan, CEO Moderna: „Abilitatea noastră de a crește capacitatea de producție, de la 1 miliard de doze în acest an până la 3 miliarde de doze în 2022, depășește, alături de colegii noștri de la Pfizer, potențialul pe care îl necesită lumea”.
The post Directorul Moderna, anunț despre dezvăluirea rețetei vaccinului anticovid appeared first on Aleph News.
potrivit alephnews
Împotriva articolelor redacției noastre, persoanele nemulțumite pot formula Contestație în termen de 10 zile de la publicarea articolului, la judecătoria Orășenească nr. 1 München Bayern Deutschland, in conformitate cu Legea federală Germană. Considerăm că nu se pot formula acțiuni la instanțele din România deoarece nici o persoană care activează în trustul nostru nu poate fi extrasă de sub jurisdicția federală germană. Considerăm că redacția noastră nu răspunde în fața autorităților din România ci doar celor federale sau civile germane. deoarece legea română nu are efecte de extraneitate asupra redacției chiar dacă subiectul știrilor face obiectul unor evenimente sau persoane din România și sunt scrise în limba română. Limba română nu este izvor de extraneitate a legii.




