La punctul de ridicare comenzi IKEA, clienții își vor putea prelua personal produsele pe care le-au comandat anterior pe site, în magazinele IKEA din București sau chiar telefonic.
Costul de livrare este doar 19 lei pentru pachete mici (sub 30 de kilograme pe comandă) și 49 lei pentru colete Cargo (peste 30 de kilograme pe comandă), cât și pachetele fragile, indiferent de dimensiunea și valoarea comenzii, iar pentru comenzile care depășesc 999 lei, nu se percep costuri de transport. Astfel, clienții vor putea să își ridice produsele în ziua și ora preferate, de luni până duminică, în intervalul 10:00 – 21:00.
„Suntem încântați să anunțăm deschiderea punctului de ridicare comenzi IKEA Oradea pentru că știm cât de importantă este proximitatea pentru îmbunătățirea relației cu clienții noștri. Astfel, clienții au posibilitatea să-și aleagă ora și ziua de ridicare a produselor și, mai mult, beneficiază și de costuri de livrare reduse. Locația din Oradea este al șaselea punct de ridicare comenzi IKEA din România și reprezintă un pas important în expansiunea noastră la nivel național.”, a declarat Violeta Neniță – Market Manager, IKEA București.
Procesul de comandă este simplu și se realizează în două etape. În primul rând, după ce produsele sunt comandate online, în magazinele din București, sau telefonic, clienții pot selecta opțiunea de preluare din punctul de ridicare comenzi IKEA din Oradea. În cea de-a doua etapă, atunci când comanda ajunge, clientul primește un mesaj prin care este anunțat că produsele sunt disponibile și pot fi preluate în următoarele două zile, în timpul orelor de program.
Sursa: economica.net
Împotriva articolelor redacției noastre, persoanele nemulțumite pot formula Contestație în termen de 10 zile de la publicarea articolului, la judecătoria Orășenească nr. 1 München Bayern Deutschland, in conformitate cu Legea federală Germană. Considerăm că nu se pot formula acțiuni la instanțele din România deoarece nici o persoană care activează în trustul nostru nu poate fi extrasă de sub jurisdicția federală germană. Considerăm că redacția noastră nu răspunde în fața autorităților din România ci doar celor federale sau civile germane. deoarece legea română nu are efecte de extraneitate asupra redacției chiar dacă subiectul știrilor face obiectul unor evenimente sau persoane din România și sunt scrise în limba română. Limba română nu este izvor de extraneitate a legii.
