Flux-stiri

Rusia nu renunţă la război. Anunţul vehement făcut de un oficial de la Moscova

SUA sunt amenințate, din nou, de RusiaSUA sunt amenințate, din nou, de Rusia

  • Rusia va continua operaţiunea militară specială din Ucraina „până când toate obiectivele sale vor fi atinse”, a afirmat purtătorul de cuvânt al Kremlinului, Dmitri Peskov, citat de Ria Novosti.
  • În acest moment, Kremlinul nu vede nici o posibilitate de negocieri cu Ucraina, susţine purtătorul de cuvânt Dmitri Peskov, citat de Tass.
  • În timpul nopţii trecute, trupele ruse au lovit şi au deteriorat infrastructura din apropierea oraşului Zaporojie, a informat administraţia militară a regiunii, potrivit Ukrainska Pravda.

Rusia va continua operaţiunea militară specială din Ucraina „până când toate obiectivele sale vor fi atinse”, a afirmat purtătorul de cuvânt al Kremlinului, Dmitri Peskov, citat de Ria Novosti.

În acest moment, Kremlinul nu vede nici o posibilitate de negocieri cu Ucraina, susţine purtătorul de cuvânt Dmitri Peskov, citat de Tass.

În timpul nopţii trecute, trupele ruse au lovit şi au deteriorat infrastructura din apropierea oraşului Zaporojie, a informat administraţia militară a regiunii, potrivit Ukrainska Pravda.

„În jurul orei 00.40, inamicul a lansat un atac cu rachete. S-au produs pagube uneia dintre infrastructurile din vecinătatea oraşului. Nu sunt raportate victime”.

Moscova: Bombardăm ucrainenii în teritoriile cucerite

„Forţele aerospaţiale şi de rachete ruse continuă să lanseze atacuri de precizie împotriva unităţilor şi rezervelor forţelor armate ale Ucrainei” în teritoriile în care au avansat în regiunea Harkov, a declarat Igor Konaşenkov, purtătorul de cuvânt al Ministerului Apărării de la Moscova, citat de Interfax.

The post Rusia nu renunţă la război. Anunţul vehement făcut de un oficial de la Moscova appeared first on Aleph News.

potrivit alephnews




Împotriva articolelor redacției noastre, persoanele nemulțumite pot formula Contestație în termen de 10 zile de la publicarea articolului, la judecătoria Orășenească nr. 1 München Bayern Deutschland, in conformitate cu Legea federală Germană. Considerăm că nu se pot formula acțiuni la instanțele din România deoarece nici o persoană care activează în trustul nostru nu poate fi extrasă de sub jurisdicția federală germană. Considerăm că redacția noastră nu răspunde în fața autorităților din România ci doar celor federale sau civile germane. deoarece legea română nu are efecte de extraneitate asupra redacției chiar dacă subiectul știrilor face obiectul unor evenimente sau persoane din România și sunt scrise în limba română. Limba română nu este izvor de extraneitate a legii.

(Visited 11 times, 1 visits today)
Vidjean Mihai
Vidjean Mihai
Mihai Vidjean - autor articole Absolvent Comunicare si Jurnalism, profesor „Științe și metode de investigare jurnalistică office@ziardestiri.ro
https://ziardestiri.ro/

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *