Economice

2022 a fost primul an în care s-a călătorit ca înainte de pandemie – Denisa Oprea, Hello Holidays

Turismul n-a mai fost turism cu adevărat de când au fost impuse restricțiile pentru limitarea răspândirii virusului COVID-19. Turiștii n-au mai călătorit la fel de mult, iar industria, de la hotelieri și până la companii aeriene, a fost puternic afectată. Vara aceasta însă, turiștii s-au înghesuit în marile aeroporturi europene în așteptarea zborului spre vacanța […]