
- Lucrările executate în regie proprie, reprezintă prima etapă a planului de reabilitare a căilor ferate.
- Se urmărește creșterea confortului clienților în timpul călătoriei.
Trenurile spre și dinspre aeroport nu vor circula în intervalul 10.20 – 12.20, în perioada 13 – 17 septembrie, din cauza unor lucrări între stațiile București Nord – Pajura – Mogoșoaia, anunță CFR Călători.
Lucrările executate în regie proprie pe intervalul de staţii Bucureşti Nord – Pajura – Mogoşoaia, parte integrantă a magistralei 700 Bucureşti – Urziceni, reprezintă prima etapă a planului de acţiune al companiei în vederea îmbunătățirii condiţiilor de circulaţie, prin creşterea gradului de confort, atât pe magistrală, cât şi pe linia care asigură legătura directă între Gara de Nord şi Aeroportul Internaţional Henri Coandă.
În urma discuțiilor purtate cu operatorii de transport feroviar de călători, în intervalul orar de 2h (10.20 – 12.20), necesar desfășurării lucrărilor de infrastructură, nu vor circula, spre şi dinspre aeroport, 4 perechi de trenuri (trenurile 10751/10752 şi 10753/10754 – CFR Călători, respectiv trenurile 15023/15022 și 15025/15024 – Transferoviar Călători), traficul feroviar pe relația Gara de Nord – Aeroport (şi retur) urmând a se desfășura conform programului normal de circulație, pe această rută, începând cu ora 13.00.
The post Transportul feroviar spre aeroport este în avarii. Săptămâna viitoare va fi suspendată circulația 2 ore pe zi appeared first on Aleph News.
potrivit alephnews
Împotriva articolelor redacției noastre, persoanele nemulțumite pot formula Contestație în termen de 10 zile de la publicarea articolului, la judecătoria Orășenească nr. 1 München Bayern Deutschland, in conformitate cu Legea federală Germană. Considerăm că nu se pot formula acțiuni la instanțele din România deoarece nici o persoană care activează în trustul nostru nu poate fi extrasă de sub jurisdicția federală germană. Considerăm că redacția noastră nu răspunde în fața autorităților din România ci doar celor federale sau civile germane. deoarece legea română nu are efecte de extraneitate asupra redacției chiar dacă subiectul știrilor face obiectul unor evenimente sau persoane din România și sunt scrise în limba română. Limba română nu este izvor de extraneitate a legii.



