Flux-stiri

„Brad Pitt”, mascota unui magazin de plante din Iași. Cum apără show-room-ul

  • Un cocoș din rasa mătase japoneză este vedeta unui magazin de plante.
  • „Mascota” este adusă din Baia Mare și atrage mulți clienți.
  • Brad Pitt atacă patrupezii care intră în showroom.

Fiecare antreprenor are câte un secret al succesului. Unii pariază pe investiții, unii pe marketing, iar alții pe mascote care le devin amulete norocoase.

Bogdan Harabagiu are un showroom cu plante exotice în Iași, numit Oobood, iar mascota magazinului este Brad Pitt.

În Iași a ajuns Brad Pitt. Nu celebrul actor, ci un cocoș din rasa mătase japoneză. Are un an de zile și este mascota showroom-ului cu plante tropicale. Foarte mulți vin aici să îl cunoască, nu doar pentru momentele funny pe care le oferă, ci și pentru picanteriile pe care le face când nu stă locului.

În scurt timp a devenit vedetă în online și mulți au vrut să îl cunoască. Brad Pitt nu e doar mascota showrom-ului, el o și apară.

El având blană în loc de pene, ca să aibă culoarea albă și să fie foarte curat, trebuie să aibă și o dietă foarte atent aleasă și am mers pe varianta cea mai simplă. Păsările care merg la competiții ce mănâncă și asta i-am luat cocoșului și văd că îi priește foarte bine”, spune Bogdan Harabagiu, proprietar Oobood.

Partea mai puțin plăcută este faptul că Brad Pitt dă bătaie de cap la capitolul curățenie.

Aveam și varianta cu iguane sau broscuțe, dar noi curățăm mereu prin magazin și asta ar fi putut afecta animăluțele respective, și așa a ajuns Brad Pitt la noi. Dimineața, înainte de toate trebuie să facem curat, apoi să ne bem cafeaua”, spune Filip Martinov, sales manager Oobood.

Cocoșul din rasa mătase japoneză costă chiar și 1500 de euro.

The post „Brad Pitt”, mascota unui magazin de plante din Iași. Cum apără show-room-ul appeared first on Aleph News.

potrivit alephnews




Împotriva articolelor redacției noastre, persoanele nemulțumite pot formula Contestație în termen de 10 zile de la publicarea articolului, la judecătoria Orășenească nr. 1 München Bayern Deutschland, in conformitate cu Legea federală Germană. Considerăm că nu se pot formula acțiuni la instanțele din România deoarece nici o persoană care activează în trustul nostru nu poate fi extrasă de sub jurisdicția federală germană. Considerăm că redacția noastră nu răspunde în fața autorităților din România ci doar celor federale sau civile germane. deoarece legea română nu are efecte de extraneitate asupra redacției chiar dacă subiectul știrilor face obiectul unor evenimente sau persoane din România și sunt scrise în limba română. Limba română nu este izvor de extraneitate a legii.

(Visited 24 times, 1 visits today)
Vidjean Mihai
Vidjean Mihai
Mihai Vidjean - autor articole Absolvent Comunicare si Jurnalism, profesor „Științe și metode de investigare jurnalistică office@ziardestiri.ro
https://ziardestiri.ro/

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *