Flux-stiri

LIVE UPDATE. Război în Israel, ziua 580. Trump: „Există discuții despre Gaza, veți afla mai multe în următoarele 24 de ore”

  • Trump afirmă că SUA nu vor trimite trupe în Gaza, ci vor dezvolta proiecte și vor încerca să ofere locuințe moderne palestinienilor relocați.
  • Președintele american Donald Trump spune că „se vorbește mult despre Gaza chiar acum, așa că veți afla probabil în următoarele 24 de ore”.
  • Declarațiile sale au generat reacții puternice la nivel internațional și au reaprins temerile palestinienilor privind o strămutare definitivă.

Președintele american Donald Trump spune că „se vorbește mult despre Gaza chiar acum, așa că veți afla probabil în următoarele 24 de ore”.

Trump face aceste comentarii reporterilor în Biroul Oval, ca răspuns la o întrebare pe care pare să o fi auzit doar parțial cu privire la faptul dacă intenționează să prezinte o nouă propunere de acord privind ostaticii înainte de a se deplasa în regiune săptămâna viitoare.

Departamentul de Stat a declarat ieri că va exista probabil un anunț la sfârșitul acestei săptămâni privind reluarea ajutorului în Gaza. Întrebat dacă poziția SUA este de a permite Iranului să aibă un program limitat de îmbogățire nucleară, Trump răspunde: „Nu am luat încă această decizie. O vom lua”.

La începutul acestei săptămâni, Trump a declarat că obiectivul discuțiilor nucleare ale administrației sale cu Iranul este de a obține „dezmembrarea totală” a programului nuclear al Teheranului, dar că este deschis să permită Republicii Islamice să urmărească energia nucleară civilă.

The post LIVE UPDATE. Război în Israel, ziua 580. Trump: „Există discuții despre Gaza, veți afla mai multe în următoarele 24 de ore” appeared first on Aleph News.

potrivit alephnews

Acest material este publicat de alephnews.ro distribuit prin mecanismul RSS. Potrivit Legii nr. 8/1996 informațiile de presă nu sunt opere cu drept de autor și nu poartă drepturi de autor.
Salt la sursă
știrea a fost scrisă pe alephnews.ro de jurnalistul Lupea Briana




Împotriva articolelor redacției noastre, persoanele nemulțumite pot formula Contestație în termen de 10 zile de la publicarea articolului, la judecătoria Orășenească nr. 1 München Bayern Deutschland, in conformitate cu Legea federală Germană. Considerăm că nu se pot formula acțiuni la instanțele din România deoarece nici o persoană care activează în trustul nostru nu poate fi extrasă de sub jurisdicția federală germană. Considerăm că redacția noastră nu răspunde în fața autorităților din România ci doar celor federale sau civile germane. deoarece legea română nu are efecte de extraneitate asupra redacției chiar dacă subiectul știrilor face obiectul unor evenimente sau persoane din România și sunt scrise în limba română. Limba română nu este izvor de extraneitate a legii.

(Visited 14 times, 1 visits today)
Vidjean Mihai
Vidjean Mihai
Mihai Vidjean - autor articole Absolvent Comunicare si Jurnalism, profesor „Științe și metode de investigare jurnalistică office@ziardestiri.ro
https://ziardestiri.ro/

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *