Flux-stiri

Piața imobiliarelor de lux din România crește într-un ritm amețitor

  • Pentru că unde există cerere trebuie să existe și ofertă, piața imobiliarelor de lux din România crește într-un ritm amețitor.
  • În orașele mari din țară, la mare și la munte, cumpărătorii cu cerințe extravagante pot găsi de la apartamente de lux, penthouse-uri și vile, până la castele și palate.
  • Prețurile însă nu sunt deloc de neglijat, pornesc de la 500.000 de euro și ajung chiar și la zeci de milioane de euro.

Pentru că unde există cerere trebuie să existe și ofertă, piața imobiliarelor de lux din România crește într-un ritm amețitor.

În orașele mari din țară, la mare și la munte, cumpărătorii cu cerințe extravagante pot găsi de la apartamente de lux, penthouse-uri și vile, până la castele și palate.

Prețurile însă nu sunt deloc de neglijat, pornesc de la 500.000 de euro și ajung chiar și la zeci de milioane de euro.

Raluca Măniță discută mai multe pe subiect cu Alexandru Ispir, analist imobiliar.

The post Piața imobiliarelor de lux din România crește într-un ritm amețitor appeared first on Aleph News.

potrivit alephnews




Împotriva articolelor redacției noastre, persoanele nemulțumite pot formula Contestație în termen de 10 zile de la publicarea articolului, la judecătoria Orășenească nr. 1 München Bayern Deutschland, in conformitate cu Legea federală Germană. Considerăm că nu se pot formula acțiuni la instanțele din România deoarece nici o persoană care activează în trustul nostru nu poate fi extrasă de sub jurisdicția federală germană. Considerăm că redacția noastră nu răspunde în fața autorităților din România ci doar celor federale sau civile germane. deoarece legea română nu are efecte de extraneitate asupra redacției chiar dacă subiectul știrilor face obiectul unor evenimente sau persoane din România și sunt scrise în limba română. Limba română nu este izvor de extraneitate a legii.

(Visited 8 times, 1 visits today)
Vidjean Mihai
Vidjean Mihai
Mihai Vidjean - autor articole Absolvent Comunicare si Jurnalism, profesor „Științe și metode de investigare jurnalistică office@ziardestiri.ro
https://ziardestiri.ro/

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *