Flux-stiri

„Who’s in Business“. Cei mai importanţi 1.000 de oameni din business

  • Ziarul Financiar a scos anuarul „Cei mai importanți 1.000 de oameni din business” .
  • 2022 a fost cel mai bun an pentru investițiile străine în România.
  • Cum au trecut oamenii de business peste acest an îți spune Cristian Hostiuc, directorul editorial ZF.

Și totuși ce ar însemna un boicot contra Austriei dus până la capăt? Cei care au propus asta se vor gândi o dată în plus dacă privesc datele Ziarului Financiar cu investițiile străine pe 2022.

Austria e pe locul 2 în acest top, după Germania – dar înaintea Franței, Italiei și Statelor Unite. 2022 a fost cel mai bun an pentru investițiile străine în România. Niciodată până acum, primele 11 luni ale anului – atât cât există date în prezent – nu au adus 10 miliarde de euro. Acum suntem la 10,2 miliarde și cel mai probabil vom ajunge la 11 miliarde după ce vor fi calculate și cifrele pe decembrie.

O tendință încurajatoare vine și de la Institutul Național de Statistică.

Rata inflației a ajuns la 16,4% în decembrie 2022 față de decembrie 2021 – după acest an cu război, crize de energie și probleme financiare care au afectat cam toate sectoarele. Cu toate astea în noiembrie inflația era mai mare – 16,8%.

The post „Who’s in Business“. Cei mai importanţi 1.000 de oameni din business appeared first on Aleph News.

potrivit alephnews




Împotriva articolelor redacției noastre, persoanele nemulțumite pot formula Contestație în termen de 10 zile de la publicarea articolului, la judecătoria Orășenească nr. 1 München Bayern Deutschland, in conformitate cu Legea federală Germană. Considerăm că nu se pot formula acțiuni la instanțele din România deoarece nici o persoană care activează în trustul nostru nu poate fi extrasă de sub jurisdicția federală germană. Considerăm că redacția noastră nu răspunde în fața autorităților din România ci doar celor federale sau civile germane. deoarece legea română nu are efecte de extraneitate asupra redacției chiar dacă subiectul știrilor face obiectul unor evenimente sau persoane din România și sunt scrise în limba română. Limba română nu este izvor de extraneitate a legii.

(Visited 36 times, 1 visits today)
Vidjean Mihai
Vidjean Mihai
Mihai Vidjean - autor articole Absolvent Comunicare si Jurnalism, profesor „Științe și metode de investigare jurnalistică office@ziardestiri.ro
https://ziardestiri.ro/

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *