Stiri din Austria

„Drept de şmecher”. Un tânăr român a făcut scandal într-un fast-food pentru că nu a primit mâncare gratis

Se întâmplă în România. Un tânăr a făcut scandal într-un restaurant de tip fast-food deoarece nu a primit mâncare gratis. El a invocat că are „drept de șmecher”.

Scandalul a avut loc duminică seara, într-un fast-food din municipiul Tecuci, judeţul Galaţi. Speriată, o angajată a sunat la 112, iar la faţa locului au fost trimişi jandarmii.Ajunşi la faţa locul incidentului,  jandarmii au identificat apelantul şi agresorul.

Este vorba de un bărbat în vârstă de 22 ani, din Tecuci, aflat sub influenţa alcoolului. Acesta a intrat în incinta societăţii comerciale cu o sticlă de bere în mână şi a cerut unui angajat să îi dea să mănânce fără să plătească.

Scandal fast-food, a spus că are „drept de şmecher”

„Bărbatul a început să facă scandal şi să ameninţe persoanele aflate în interior. De faţă fiind, administratorul societăţii l-a invitat afară însă, bărbatul i-a spus că nu vrea să iasă până nu primeşte .  Fiind refuzat a doua oară, acesta a sărit la bătaie, moment în care a spart câteva bunuri aflate la interior şi a distrus uşa de acces în spatele tejghelei. Speriaţi, clienţii au ieşit afară din fast-food”, a informat Jandarmeria Galaţi.

şmecherScandalagiul a fost condus de către jandarmi la sediul poliţiei. Acolo i-au fost întocmite actele de sesizare pentru săvârşirea infracţiunilor de tulburare a ordinii şi liniştii publice, distrugere şi ameninţare.  Cercetările sunt continuate de Poliţia Municipiului Tecuci, scrie Adevărul.

Sedusă şi îngropată în datorii. O văduvă din București, înșelată cu 300.000 de euro

The post „Drept de şmecher”. Un tânăr român a făcut scandal într-un fast-food pentru că nu a primit mâncare gratis appeared first on Ziarul Romanesc Austria.

Sursa acestui editorial informativ în știri, este ziarulromanesc.at, știre pe care o preluăm.




Împotriva articolelor redacției noastre, persoanele nemulțumite pot formula Contestație în termen de 10 zile de la publicarea articolului, la judecătoria Orășenească nr. 1 München Bayern Deutschland, in conformitate cu Legea federală Germană. Considerăm că nu se pot formula acțiuni la instanțele din România deoarece nici o persoană care activează în trustul nostru nu poate fi extrasă de sub jurisdicția federală germană. Considerăm că redacția noastră nu răspunde în fața autorităților din România ci doar celor federale sau civile germane. deoarece legea română nu are efecte de extraneitate asupra redacției chiar dacă subiectul știrilor face obiectul unor evenimente sau persoane din România și sunt scrise în limba română. Limba română nu este izvor de extraneitate a legii.

(Visited 15 times, 1 visits today)
Avatar
Marius Leontiuc
absolvent WEB DESIGN Academia Britanică de Comunicare Iasi - absolvent COMUNICARE IN AFACERI Academia Britanica de Afaceri si Comunicare -absolvent JURNALISM EDITORIAL - London School University - 2019 inscris la echivalare diploma la Universitatea Politehnica Timisoara - absolvent studii de Drept Universitatea Europeană Drăgan, cursuri in Drept la Universitatea de Vest Timisoara, absolvent studii de proiectare, pastor coordonator in Biserica Protestanta Evanghelica, Android Developer pe Google Play și plugin developer la Oxwall, creator de teme Wordpress și Oxwall, operator Wordpress, Drupal, Oxwall, Osclass, Moodle, tehnologii HTML și PHP
http://www.leontiucmarius.wordpress.com/cv

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *