- Clubul londonez Chelsea îl vrea pe Kylian Mbappe. În cursa pentru semnătura atacantul de la Paris Saint-Germain sunt și Liverpool şi Real Madrid.
- Francezul a refuza o ofertă de 300 de milioane de dolari din partea echipei Al-Hilal din Saudi Pro League.
- Presa britanică scrie că Liverpool ar fi discuta să îl aducă pe Mbappe sub formă de împrumut.
Clubul londonez Chelsea îl vrea pe Kylian Mbappe. În cursa pentru semnătura atacantul de la Paris Saint-Germain sunt și Liverpool şi Real Madrid.
PSG e interesată să încaseze în această vară bani pe transferul Ghetei de Aur de la Cupa Mondială 2022, după ce francezul a refuza o ofertă de 300 de milioane de dolari din partea echipei Al-Hilal din Saudi Pro League, scrie Mediafax.
Presa britanică scrie că Liverpool ar fi discuta să îl aducă pe Mbappe sub formă de împrumut.
Mbappe ar fi primit o ofertă de 50 de milioane de euro de la Real Madrid la începutul acestei luni, pe langa oferta de 300 de milioane de euro de la clubul Al-Hilal.
Într-un interviu pentru Le Figaro, fondatorul al Observatoire du sport business, Vincent Chaudel, spune că în termeni de imagine, Parisul are mai mult de câștigat decât de pierdut la nivel național, în timp ce Kylian Mbappé are mai mult de pierdut decât de câștigat.
Citește și:
- ANM: Cod galben de ploi și vijelii în jumătate de țară. Vremea se răcește în București
- Ambasada Rusiei în Moldova își suspendă serviciile consulare, după expulzarea diplomaților ruși. MAE Rep. Moldova: Vrem pur și simplu să păstrăm paritatea
- Vacanța fără bagaje. Țările care te învață cum să îți lași valiza acasă
The post Și Chelsea îl vrea pe Mbappe. În cursa pentru semnătura atacantului mai sunt două cluburi sportive appeared first on Aleph News.
potrivit alephnews
Acest material este publicat de alephnews.ro distribuit prin mecanismul RSS. Potrivit Legii nr. 8/1996 informațiile de presă nu sunt opere cu drept de autor și nu poartă drepturi de autor.
Salt la sursă
știrea a fost scrisă pe alephnews.ro de jurnalistul Paun Mihaela
Împotriva articolelor redacției noastre, persoanele nemulțumite pot formula Contestație în termen de 10 zile de la publicarea articolului, la judecătoria Orășenească nr. 1 München Bayern Deutschland, in conformitate cu Legea federală Germană. Considerăm că nu se pot formula acțiuni la instanțele din România deoarece nici o persoană care activează în trustul nostru nu poate fi extrasă de sub jurisdicția federală germană. Considerăm că redacția noastră nu răspunde în fața autorităților din România ci doar celor federale sau civile germane. deoarece legea română nu are efecte de extraneitate asupra redacției chiar dacă subiectul știrilor face obiectul unor evenimente sau persoane din România și sunt scrise în limba română. Limba română nu este izvor de extraneitate a legii.





Sunt impresionata de dependenta crescanda a clubului Chelsea de portile mari ale cluburilor sportive pentru semnatura lui Kylian Mbappe. Mbappe a refuzat o oferta extrem de generoasa si pare ca isi doreste sa joace la livelul cel mai inalt. Sunt curios sa vad in ce club va ajunge Kylian Mbappe si va face multe acest sezon.