
- Un bărbat din China a fost condamnat la închisoare după ce s-a furișat pe proprietatea vecinului său și a speriat 1.100 de găini.
- Bărbatul nu se înțelegea de mai bine de un an de zile cu vecinul său.
- Găinile valorau peste 2.000 de dolari.
Bărbatul, identificat doar cu numele de familie, Gu, s-a ascuns în ferma de pui a vecinului său Zhong și a folosit o lanternă pentru a speria găinile, făcându-le să se omoare între ele, scrie China Daily. Lumina lanternei a agitat găinile și le-a făcut să fugă într-un colț al cotețului, unde s-au călcat în picioare unele pe altele în incercarea de a scăpa .
Incidentul a avut loc în timpul unei dispute între cei doi vecini, care a început în aprilie 2022, când Gu a tăiat copacii lui Zhong fără permisiunea acestuia, a relatat publicația. Soția lui Zhong a remorcat apoi copacii, ceea ce l-a înfuriat pe Gu.
Poliția l-a arestat pe bărbat și i-a ordonat să îi plătească lui Zhong 3.000 de yuani, adică aproximativ 436 de dolari, dar Gu nu s-a lăsat descurajat. Acesta s-a întors pe proprietatea vecinului a doua oară și a folosit aceeași metodă, ceea ce a provocat moartea a încă 640 de pui, potrivit Fox News.
Potrivit autorităților chineze, cei aproximativ 1.100 de pui care au murit în cele două incidente valorau aproximativ 13.840 de yuani, adică aproximativ 2.015 dolari. Un tribunal din comitatul Hengyang, situat în provincia Hunan din centrul Chinei, a decis marți că Gu i-a provocat intenționat lui Zhong pierderi materiale, potrivit China Daily. Instanța l-a condamnat pe Gu la șase luni de închisoare și un an de probațiune.
Citește și
- Melania Trump rupe tăcerea pe rețelele sociale cu un mesaj de Paște. Ce a transmis fosta primă doamnă
- Chitaristul trupei ABBA s-a stins din viață la vârsta de 70 de ani
- Marina americană lansează provocări la adresa Beijingului în Marea Chinei de Sud
The post Un bărbat a fost închis pentru că a speriat cele 1.100 de găini ale vecinului său. Totul ar fi pornit din cauza dușmăniei appeared first on Aleph News.
potrivit alephnews
Împotriva articolelor redacției noastre, persoanele nemulțumite pot formula Contestație în termen de 10 zile de la publicarea articolului, la judecătoria Orășenească nr. 1 München Bayern Deutschland, in conformitate cu Legea federală Germană. Considerăm că nu se pot formula acțiuni la instanțele din România deoarece nici o persoană care activează în trustul nostru nu poate fi extrasă de sub jurisdicția federală germană. Considerăm că redacția noastră nu răspunde în fața autorităților din România ci doar celor federale sau civile germane. deoarece legea română nu are efecte de extraneitate asupra redacției chiar dacă subiectul știrilor face obiectul unor evenimente sau persoane din România și sunt scrise în limba română. Limba română nu este izvor de extraneitate a legii.


