
- Diana Șoșoacă a apărut în Parlament cu o botniță la gură
- Senatoarea susține că drepturile și libertățile fundamentael ale românilor au fost anulate de Parlament, președinte și Guvern
- Marcel Ciolacu a întrat într-un conflict cu Șoșoacă, după ce i-a cerut să poarte masca de protecție
Senatoarea Diana Șoșoacă a apărut în Parlament la ședința solemnă dedicată aniversării Constituției cu o botniță de câine. Aceasta susține că drepturile şi libertăţile fundamentale ale românilor au fost anulate de Parlament, preşedinte şi Guvern.
„Constituţia este Biblia Românilor. De 30 de ani încălcaţi pas cu pas Constituţia României. În ultimii 2 ani aţi omorât-o. (…) Nu puteţi cere schimbarea Constituţiei, pentru că pe această Constituţie aţi jurat în acest mandat nu să o schimbaţi, ci să o respectaţi. Nu este posibil ca această Constituţie care v-a adus aici, cu toate drepturile pe care le aveţi şi obligaţiile adiacente, să fie încălcată de voi, să cereţi să fie schimbată, în condiţiile în care nici pe aceasta nu o respectaţi. (…) I-am cerut lui Sfântului Nicolae să-mi dea un cadou de aniversarea Constituţiei. Asta mi-a lăsat. Este o botniţă, prin care Constituţia, drepturile şi libertăţile fundamentale au fost anulate de către Parlament, preşedinte şi Guvern”, a afirmat Diana Şoşoacă.
Senatoarea a intrat într-un conflict și cu Marcel Ciolacu. Președintele Camerei Deputaților i-a cerut lui Șoșoacă să poarte masca de protecție.
„Eu nu susţin vaccinarea obligatorie, dar am dreptul în primul rând la viaţă Fiecare decide dacă e bine să se vaccineze sau nu. Vă rog frumos, doamna colegă, să purtaţi mască şi să mă protejaţi ca să nu mă îmbolnăviţi. Dreptul meu la viaţă şi dreptul oricărui român nu se negociază.”, a spus Marcel Ciolacu de la tribuna Parlamentului.


The post FOTO. Diana Șoșoacă a oferit imaginea zilei. A apărut în Parlament cu o botniță la gură appeared first on Aleph News.
potrivit alephnews
Împotriva articolelor redacției noastre, persoanele nemulțumite pot formula Contestație în termen de 10 zile de la publicarea articolului, la judecătoria Orășenească nr. 1 München Bayern Deutschland, in conformitate cu Legea federală Germană. Considerăm că nu se pot formula acțiuni la instanțele din România deoarece nici o persoană care activează în trustul nostru nu poate fi extrasă de sub jurisdicția federală germană. Considerăm că redacția noastră nu răspunde în fața autorităților din România ci doar celor federale sau civile germane. deoarece legea română nu are efecte de extraneitate asupra redacției chiar dacă subiectul știrilor face obiectul unor evenimente sau persoane din România și sunt scrise în limba română. Limba română nu este izvor de extraneitate a legii.



